cектор документознавства та інформаційної діяльності кафедри менеджменту

Студентська наукова робота

          

Участь студентів-документознавців у ХLІV Міжнародній науковій студентській конференції 2020-2021 р.р.

30–31 березня 2021 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулась ХLІV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік).

В рамках конференції працювала секція «Сучасні проблеми документознавства та інформаційної діяльності підприємств і установ», під час якої студенти-документознавці презентували власні наукові розробки галузевого спрямування.


Диплом І ступеня
Бондаренко Б.Е., група ДІД б – 21і (науковий керівник: д.і.н., проф. Оніпко Т.В.)


Диплом ІI ступеня
Поливода Д.В., група ДІД б – 31 (науковий керівник: д.і.н., проф. Оніпко Т.В.)


Диплом ІII ступеня
Козлова О.С., група ДІД б – 21 і (науковий керівник: д.фіз.-м.н., проф. Колєчкіна Л.М.)


Диплом ІII ступеня
Линник А.С., група ДІД б – 31 (науковий керівник: к.фіз.-м.н., ст. викл. Двірна О.А.)

Викладацький колектив сектору документознавства та інформаційної діяльності кафедри менеджменту ПУЕТ вітає всіх учасників конференції і бажає їм подальших творчих здобутків та сподівається на подальшу професійну співпрацю!!!

Дякуємо організаторам та спікерам конференції!!!

Наукові дослідження студентів та викладачів спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа освітня програма «Документознавство та інформаційна діяльність» не припиняються

З огляду на епідеміологічну ситуацію в Україні наукові конференції відбуваються в онлайн-режимі. Викладачі та студенти-майбутні документознавці та аналітики продовжують долучатися до наукових пошуків.

Проф. Оніпко Т.В. з доповіддю «Сучасні інформаційні технології в музейних закладах Полтавщини» взяла участь у роботі Всеукраїнської  науково-практичної конференції  «Сучасні проблеми національно-культурної ідентичності: регіональний вимір», яка відбулася наприкінці вересня 2020 р. у дистанційному режимі за ініціативи ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Студентка групи ДІД-31 Козоріз Т.В. та проф. Оніпко Т.В. у жовтні 2020 р. взяли участь у роботі XI міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасний рух науки», підготувавши доповідь на тему «Сучасні бібліотечні технології» і отримавши сертифікати учасника конференції. Викладачі проф. Оніпко Т.В., доц. Білоусько Т.М., ст. викладач Двірна О.А. та студенти групи ДІД-31 протягом останніх двох років активно співпрацюють з Редакцією Міжнародного електронного науково-практичного журналу «WayScience» (м. Дніпро), за ініціативи якої відбуваються такого роду конференції.

          

Внутрішня академічна мобільність студентів групи ДІД-21

Колектив кафедри ДІДЕС Полтавського університету економіки і торгівлі вітає студентів 2 курсу спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Гоцеву Катерину, Козоріз Тетяну та Поливоду Дарію з отриманням сертифікатів за результатами програми внутрішньої академічної мобільності в ПНПУ імені В.Г. Короленка. Бажаємо студентам подальших успіхів!

          

Захист бакалаврських робіт у дистанційному режимі

Колектив кафедри ДІДЕС Полтавського університету економіки і торгівлі вітає студентів спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа денної та заочної форм навчання, які 24 червня 2020 р. успішно захистили кваліфікаційні роботи ступеня бакалавра. Бажаємо студентам подальших успіхів і чекаємо в магістратурі!


Голова екзаменаційної комісії – директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»
Білан Н.В. та професор кафедри ДІДЕС Колєчкіна Л.М. під час виступу студентки групи ДІД-21 інт. Стечак Тетяни


 Студентка групи ДІД-21 інт. Шкураток Анастасія


Презентація студентки групи ДІД-21 інт. Бурмаки Катерини


Студентка групи ДІД-31 інт. заочної форми навчання Лисенко Аліна


 Голова екзаменаційної комісії Білан Н.В. та доцент кафедри ДІДЕС
Білоусько Т.М. під час захисту


Куратор групи ДІД-21 інт., асистент кафедри ДІДЕС Двірна О.А.
 вболіває за студентів

          

Участь в онлайн-конференції

12 травня 2020 року студенти групи ДІД-21 (Документознавство та інформаційна діяльність) ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» Поливода Дарія, Козоріз Тетяна та Гоцева Катерина взяли активну участь в онлайн-конференції з проблеми музеєзнавства, яка проходила за участю викладачів та студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Конференція стала підсумком програми внутрішньої академічної мобільності студентів, що тривала з 27 січня по 10 травня 2020 року.

          

УЧАСТЬ У НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

12 грудня 2019 р. представники кафедри ДІДЕС – д.і.н., проф. Оніпко Т.В. та студентка-магістр групи ДІД-61 м Костиренко О.В. взяли участь у роботі ХV Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Українське краєзнавство в системі міжінституційних взаємодій: проблеми концептуалізації та практичної реалізації», яка проходила в ПУЕТ  за ініціативи Національної спілки краєзнавців України, Інститут історії України НАН України та Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.


Проф. Оніпко Т.В. та студентка групи ДІД-61 м Костиренко О.В.
біля стенду видань з краєзнавчої тематики Полтавщини


Ознайомлення з програмою конференції перед початком
пленарного засідання

          

Участь у круглому столі

22 листопада 2018 року студенти груп ДІД-11 та ДІД-11і взяли участь у круглому столі з нагоди 85-річниці Голодомору 1932-1933 рр., який відбувся у Полтавській обласній державній адміністрації. Під час заходу у студентів була можливість поспілкуватися з відомими науковцями – професором Якименком М.А. та професором Аліманом М.В. щодо важливості збереження архівних документів.


Студенти груп ДІД-11 та ДІД-11і з відомим науковцем, професором Аліманом М.В.
під час круглого столу


Студенти груп ДІД-11 та ДІД-11і з відомими науковцями – професором Аліманом М.В. та професором Якименком М.А. під час круглого столу

          

Екскурсія студентів-першокурсників до музею

14 вересня 2018 р. студенти-першокурсники – майбутні документознавці (група ДІД-11 і) Полтавського університету економіки і торгівлі з метою набуття практичних навичок з навчальної дисципліни «Основи музеєзнавства» відвідали Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».


Студенти групи ДІД-11і із завідувачем кафедри проф. Оніпко Т.В. та куратором асистентом Двірною О.А. під час екскурсії до музею


Студенти групи ДІД-і  у вестибюлі  ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

          

Екскурсія до музею історії ПУЕТ

7 вересня 2018 року студенти групи ДІД-11б разом з куратором асистентом Двірною О.А. відвідали музей історії Полтавського університету економіки і торгівлі, де мали можливість не лише ознайомитися з історією його створення та музейними фондами, але й поспілкуватися з відомими науковцями.


Д. пед. н., проф. Стрельніков В.Ю. інформує студентів групи ДІД-11 б про історію та перспективи вищої освіти в Україні та за кордоном


Студенти групи ДІД-11 б. та куратор асистент Двірна О.А. під час екскурсії
до музею історії ПУЕТ


Студенти групи ДІД-11 б біля макету ПУЕТ під час екскурсії до музею університету

          

Наукові досягнення студентів

17 квітня 2018 р. у рамках XLI Міжнародної наукової студентської конференції Полтавського університету економіки і торгівлі «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства» працювала секція «Сучасні проблеми документознавства та інформаційної діяльності підприємств і установ», під час якої студенти-документознавці 1-5 курсів презентували цікаві наукові розробки. Викладацький колектив кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах ПУЕТ вітає учасників конференції і бажає їм подальших творчих здобутків!!!


Студенти-документознавці перед початком роботи секції


               Асистент кафедри ДІДЕС Двірна О.А. та студентки групи ДІД-11 інт.
Корчан Євгенія та Панасенко Альона


Виступає студентка групи ДІД-41 Карпенко Юлія


На питання присутніх дає відповідь студентка групи ДІД-41 Пащенко Юлія


На фото: студентка групи ДІД-51 м Рясна Марія


 Асистент кафедри ДІДЕС Двірна О.А., Пащенко Юлія  (диплом І ступеня) та Панасенко Альона  (диплом ІІІ ступеня). 18.04. 2018 р.

          

Участь у презентації фотовиставки архівних документів
 з нагоди 100-річчя від дня народження Олеся Гончара

     3 квітня 2018 року студенти-документознавці 2, 3 та 4 курсів Полтавського університету економіки і торгівлі мали можливість бути присутніми на презентації фотовиставки в Державному архіві Полтавської області з нагоди 100-річчя від дня народження відомого українського письменника та громадського діяча, нашого земляка Олеся Гончара. У ході презентації студенти спілкувалися з директором архіву В.В. Гудим, заступником директора архіву Т.П. Пустовітом, відомими громадським і політичним діячем М.Г. Кульчинським та іншими учасниками заходу.


Студентки групи ДІД-21і,  групи ДІД-31 і асистент кафедри ДІДЕС
Александрова О.В. під час презентації


     Студенти групи ДІД-41 під час презентації  фотовиставки з нагоди 100-річчя від дня народження Олеся Гончара у Державному архіві Полтавської області


Студенти-документознавці під час презентації

          

Зустріч студентів-документознавців з випускником ПУЕТ

30 листопада 2017 р. для студентів-магістрів групи ДІД-51 (документознавство та інформаційна діяльність) заочної форми навчання Полтавського університету економіки і торгівлі була організована зустріч з випускником ПУЕТ, позаштатним консультантом з питань міжнародного співробітництва Регіонального фонду підтримка підприємництва у Полтавській області Чижевським Владиславом Сергійовичем, під час якої йшлося про молодіжний проект «Творці майбутнього».

          

Практичне заняття в бібліотеці ПУЕТ

17 листопада 2017 р. для студентів групи ДІД-11 і (документознавство та інформаційна діяльність) заочної форми навчання Полтавського університету економіки і торгівлі з метою набуття практичних навичок з організації виставкової роботи було проведено практичне заняття в читальній залі вишу. Студенти мали можливість оглянути книжкові виставки, поспілкуватися із працівниками бібліотеки С.В. Садовою, Л.А. Лозою та Н.В. Чмирьовою, а також поділитися враженнями від виставки лісової скульптури народного умільця Івана Долюка.

          

Участь у презентації нової книги

27 жовтня 2017 р. у Державному історико-культурному заповіднику "Поле Полтавської битви" відбулася презентація книги відомого українського історика-джерелознавця Віктора Брехуненка "Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле". Присутні на презентації д.і.н, проф. Т.В. Оніпко та студентка-магістр групи ДІД-61 м (документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі Т.С. Тесля мали можливість поспілкуватися з автором книги В.А. Брехуненком, директором заповідника Н.В. Білан та д.і.н., проф. І.Г. Передерій.


Автор книги В.А. Брехуненко та директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Н.В. Білан вітають учасників презентації


Автор книги В.А. Брехуненко, проф. Оніпко Т.В. та студентка групи ДІД-61 м
Т.С. Тесля перед початком презентації


Студентка групи ДІД-61-м Т.С. Тесля  з  відомими науковцями – автором книги
 В.А. Брехуненком та І.Г. Передерій під час спілкування

          

Участь у Всеукраїнській Олімпіаді

20-21 квітня 2017 р. в Одеському національному політехнічному університеті проходив II-й тур Всеукраїнської Олімпіади з документознавства та інформаційної діяльності.

За результатами складного теоретичного тестового і практичного завдання у MS Access студентки-магістри Тесля Тетяна та Рябуха Альона і Шацька Олександра (бакалавр)  отримали почесні сертифікати і у рейтингу учасників зайняли високі місця!

Олександра Шацька також отримала окрему грамоту за знання офісних технологій!


Шацька Олександра, Тесля Тетяна та Рябуха Альона отримали заслужені відзнаки


Біля Одеського національного політехнічного університету


Тесля Тетяна та Шацька Олександра перед початком практичної частини  конкурсних змагань


Рябуха Альона готується до практичного частини конкурсних змагань

          

Перемога у науковому конкурсі

Переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентів з напряму «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»  (23.03. 2017 р., м. Кременчук)  Тетяна Тесля, студентка групи ДіД-51 з науковим керівником Людмилою Миколаївною Колєчкіною, д. ф.-м. н., професором кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах, завідувачем тієї ж кафедри, д.е.н., професором Макаровою М.В., провідним фахівцем, керівником НДРС, д.і.н., професором Оніпко Тетяною Володимирівною.

          

Долучаємось до високої поезії…

28 березня 2017 р. студенти 3 та 4 курсів напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» Полтавського університету економіки та торгівлі взяли участь у «Поетичній зустрічі», влаштованій працівниками бібліотеки. У виконанні студентів Карпенко Юлії, Бровко Ірини, Пащенко Юлії, Рясної Марії, викладачів та працівників бібліотеки ПУЕТ прозвучали  поетичні рядки В. Сосюри, Л. Костенко, В. Симоненка, М. Цвєтаєвої, О. Блока, М. Гумільова, Й. Бродського, Ш. Бодлера та ін.


   Біля виставки поетичних збірок


Студенти групи ДІД-31 і працівники бібліотеки ПУЕТ


Студенти групи ДІД-31 отримали солодкі призи


Студентка групи ДІД- 42 Рясна Марія читає поетичні рядки М. Цветаєвої


Ірина Бровко (група ДІД-31)  полюбляє поезії В. Симоненка

          

Участь у презентації нового видання

20 березня 2017 р. студенти групи ДІД-31  Карпенко Юлія та Пащенко Юлія взяли участь у презентації наукового видання кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України ПНПУ імені В.Г. Короленка Шаповал Лариси Іванівни «Словник етнографічних (етнологічних) понять і термінів». Презентація відбувалася в Краєзнавчому музеї, тож студенти мали можливість ознайомитися з унікальними етнографічними експонатами.


В етнографічній залі Полтавського краєзнавчого музею

          

Вітчизняна історія мовою архівних документів

17 березня 2017 р. студенти 1, 2, 3 та 5 курсів напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» стали учасниками відкриття виставки-презентації історичних документів Державного архіву Полтавської області з нагоди 100-річчя Української революції. Серед активних діячів Центральної Ради був і наш земляк Борис Миколайович Мартос – відомий економіст і кооператор.


Фотодокументи Державного архіву Полтавської області
сторічної давнини


Студенти біля Державного архіву Полтавської області


Студенти групи ДІД-21 та групи ДІД-31 перед відкриттям виставки


       Студенти групи ДІД-31 під час спілкування із заступником директора Державного архіву Полтавської області Т.П.  Пустовітом


Студенти групи ДІД-21  Собчук Анна, Сєрова Альона та Безрукова Ольга
       біля фотовиставки


Асистент кафедри ДІДЕС Александрова О.В. зі студентами 1 та 5 курсів

          

Участь студентів-магістрів групи ДІД- 51 у наукових заходах
в ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

20 січня 2017 р. студенти-магістри групи ДІД-51 Полтавського університету економіки і торгівлі Тесля Тетяна та Рябуха Альона взяли участь у засіданні круглого столу «Невтомний трудівник і ретельний дослідник полтавського минулого» (з нагоди 166-ї річниці від дня народження першого директора музею Полтавської битви І.Ф. Павловського), який проходив в залі козацької слави. Студенти мали можливість познайоимтися та поспілкуватися з відомими полтавськими науковцями, у тому числі директором ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Н.В. Білан та полтавським краєзнавцем Ю.М. Гужвою.


Тестя Тетяна та Рябуха Альона в залі козацької слави перед
 початком круглого столу


Фото на пам'ять з директором ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Н.В. Білан


Тесля Тетяна та Рябуха Альона мали можливість поспілкуватися з відомим полтавським науковцем та краєзнавцем  Ю.М. Гужвою

          

«Від студентського самоврядування – до самоврядування громад»
2016 року

9 грудня 2016 року в залі засідань Полтавської обласної ради відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» 2016 року. 

За рішенням журі відзначені студенти-документознавцi Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»: першою премією: Юлія Карпенко та Юлія Пащенко – за наукову роботу «Участь молоді в організації та розвитку екотуризму на Лохвиччині» (науковий керівник – Оніпко Т.В., д. і. н., профессор кафедри ДІДЕС).

Дипломи лауреатам конкурсу вручив голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Анатолійович Головко.


Студентки групи ДІД- 31 Карпенко Юлія та Пащенко Юлія у перші хвилини після нагородження в Полтавській обласній раді


Студентки групи ДІД-31 Карпенко Юлія та Пащенко Юлія в холі    
  Полтавської обласної ради

          

Участь студентів  у науковій конференції

23 листопада 2016 р. студенти групи ДІД-11  та ДІД-51 м взяли участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми і перспективи», яка проходила в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за ініціативи колективу кафедри українознавства, культури та документознавства. Особливу зацікавленість студентів викликали виступи відомих науковців – документознавців, архівістів, музейників, філологів, істориків: А.А. Соляник – д.пед.н., професора, завідувача кафедри документознавства та книгознавства Харківської державної академії культури, Пустовіта Т.П. – начальника відділу інформації та використання документів, заступника директора Державного архіву Полтавської області, Білан Н.В. – директора Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», Передерій І.Г. – д.і.н., завідувача кафедри українознавства, культури та документознавства ПНТУ імені Юрія Кондратюка.


Студенти гр. ДІД-21 під час наукової конфренції


Студенти гр. ДІД-51 м Тесля Тетяна та Рябуха Альона знайомляться з програмою наукової конференції, до якої включені їхні доповіді

          

Колективна науково-дослідна тема

У жовтні 2016 р. колективом кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах був сформований на 2016–2017 навчальний рік Тимчасовий творчий колектив (далі ТТК) для виконання науково-дослідної теми «Використання документного фонду Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» з метою практичного забезпечення документознавчих дисциплін».

Викладацький склад Тимчасового творчого колективу

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада

Науковий ступінь

Оніпко Тетяна Володимирівна

Професор

Доктор історичних наук

Макарова Маріанна Володимирівна

Професор, завідувач кафедри

Доктор економічних наук

Александрова Оксана Вячеславівна

Асистент

-

 Студентський склад Тимчасового творчого колективу:

№ з/п

Прізвище, імя, по батькові

Група

1.

Андреєва Аліна Олегівна

ДіД-41

2.

Чевічелова Карина Володимирівна

ДіД-41

3.

Шацька Олександра Вікторівна

ДіД-41

4.

Медвідська Катерина Валеріївна

ДіД-42

5.

Михайліченко Анна Сергіївна

ДіД-42

6.

Рясна Марія Вячеславівна

ДіД-42

7.

Сіренко Тетяна Олександрівна

ДіД-42

8.

Тесля Тетяна Станіславівна

ДіД 51

9.

Рябуха Альона Анатоліївна

ДіД-51

10.

Антонян Маргарита Робертівна

ДіД-61

11.

Довбня Олексій Дмитрович

ДіД-61

12.

Решітник Марина Сергіївна

ДіД-61

13.

Швидка Анна Володимирівна

ДіД-61

14.

Яковлєва Карина Володимирівна

ДіД-61

15.

Яначек Сергій Петрович

ДіД-61

Науковий керівник Тимчасового творчого колективу – д.і.н., професор кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах Оніпко Тетяна Володимирівна.

          

Виставка наукових праць з нагоди
150-річчя споживчої кооперації України

5 жовтня 2016 р. cтуденти групи ДІД-21 (документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі  в бібліотеці відвідали виставку наукових праць викладачів вишу, присвячену 150-річчю споживчої кооперації України (1866-2016).


Студенти групи ДІД-21 біля виставки

          

Презентація фотовиставки в архіві

4 жовтня 2016 р. студенти напряму підготовки "Документознавство та інформаційна діяльність" Полтавського університету економіки і торгівлі відвідали Державний архів Полтавської області, де розгорнута фотовиставка з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.


Заступник директора архіву Т.П. Пустовіт розповідає про фотовиставку


Студенти групи ДІД-21 і ДІД-11і в архіві

          

Практичне виїзне заняття в бібліотеці

30 вересня – Всеукраїнський День бібліотек. Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність у процесах передачі інформації. Нині в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. З професійним святом працівників філіалу № 7 Центральної бібліотечної системи м. Полтави привітали студенти-магістри групи ДІД-61 (документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі.


Студенти групи ДІД-61м на екскурсії в бібліотеці

          

Михайло Грушевський: 150 років від Дня народження

22 вересня 2016 р. Бесіда з нагоди 150-річчя від дня народження відомого політичного та громадського діяча, історика, архівіста та документознавця Михайла Сергійовича Грушевського за участю завідувача філіалом №7 ЦБС м. Полтави Заливчої Л.Р. та студентів груп ДІД-21, ДІД-31 та ДІД-51 м - майбутніх документознавців (Полтавський університет економіки і торгівлі)


Студенти групи ДІД-21, ДІД-31 та ДІД-51м під час бесіди

          

Участь студентів у Міжнародній науково-практичній конференції

Студенти 1-5 курсів напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» взяли активну участь у проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Структурні зміни у суспільстві та економіці під впливом комунікацій та інформації», яка була підготовлена колективом кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах і проходила в ПУЕТ 12-13 травня 2016 р. Особливе зацікавленість у студентів викликала панельна дискусія з питань електронного врядування та проблем математичного моделювання інформаційних і комунікаційних процесів, що відбувалася  за участі фахівців з різних регіонів України.


Міжнародна науково-практична конференція «Структурні зміни у суспільстві та економіці під впливом комунікацій та інформації», 12 травня 2016 р.

          

Студентська наукова конференція

Студенти напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» брали активну участь в щорічній XXXIX Науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2015рік.

Конференція відбулася 19-20 квітня 2016 року. На конференції було заслухано п’ятнадцять тематичних доповідей в розрізі роботи секції  «Сучасні проблеми інформаційної діяльності підприємств і установ». Доповідачами виступили  студенти напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» денної та заочної форми навчання.


Завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах проф. Макарова М.В. та проф. Колєчкіна Л.М. вітають учасників студентської наукової конференції


Під час засідання секції  «Сучасні проблеми інформаційної діяльності підприємств і установ»

          

Знайомство з відомими українськими науковцями-краєзнавцями

17 березня 2016 р. студенти групи ДІД-11 (документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі взяли участь у роботі Всеукраїнської конференції «Треті Череванівські читання», яка відбулася в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. У ході конференції, на якій обговорювалася краєзнавча тематика, студенти – майбутні документознавці – мали можливість поспілкуватися з відомими на Полтавщині й загалом в Україні краєзнавцями, працівниками архівних та музейних установ.


Студенти групи ДІД-11 і заступник директора Державного архіву Полтавської області Т.П. Пустовіт


Студенти групи ДІД-11 та д.і.н., проф. Бабенко Л.Л.


Студенти групи ДІД-11 і відомий краєзнавець Григор’єв В.М.

          

Лекція Державного секретаря США Кондолізи Райс

9 березня 2016 р. студентка групи ДІД-32 Шацька Олександра та студентка групи ДІД-41і Тесля Тетяна в Києві були присутні на лекції 66-го Державного секретаря США Кондолізи Райс на тему: «Виклики мінливого світу».


Шацька О. та Тесля Т. під час лекції  «Виклики мінливого світу»

          

Епістолярна спадщина Лесі України

3 березня 2016 р. з нагоди Всесвітнього Дня письменника студенти групи ДІД-11 (Документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі взяли у круглому столі «Епістолярна спадщина Лесі України», приуроченого 145-річниці від дня її народження. Учасниками засідання були: завідувач філіалу № 7 Полтавської міської бібліотечної централізованої системи Заливча Л.О. та журналіст Жовнір Н.С.


Студенти групи ДІД-11  Ярмонік А., Собчук А та Ковтун І.
під час круглого столу

          

Наукові фонди ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

2 березня 2016 р. студенти-магістри групи ДІД-51м (спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність») Полтавського університету економіки і торгівлі відвідали Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», наукові фонди якого є цінним інформаційним джерелом для сучасників.


Студенти групи ДІД-51м   Атоян М., Решітник М., Яковлєва К. та Швидка А. знайомляться з експозицією музею

          

І.Ф. Павловський – засновник музею Полтавської битви

12 лютого 2016 р. студентки групи ДІД-11 (документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі Ковтун Ірина та Саліч Дарина взяли участь у засіданні круглого столу «Невтомний трудівник і ретельний дослідник полтавського минулого», присвяченого 165-річниці від дня народження засновника та першого директора музею історії Полтавської битви Івана Францовича Павловського. Захід за участю полтавських науковців, музейників, архівістів, працівників бібліотек, представників громадськості традиційно проходив у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».


У музейній залі козацької слави


      Студенти групи ДІД-11 в ДІКЗ «Поле Полтавської битви» з програмою круглого столу

          

Участь в Інтернет-конференції

3 грудня 2015 р. Чевічелова Карина – студентка групи ДІД-31 напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» Полтавського університету економіки і торгівлі взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції «Документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми і перспективи», яка відбулася в ПНТУ імені Юрія Кондратюка. Студенткою була підготовлена доповідь на тему «Інформаційн технології у сфері документознавства». На фото: Чевічелова Карина серед учасників конференції, які представляли вищі навчальні заклади Полтави, Кременчука, Харкова, Вінниці, Києва, Хмельницького та інших міст України.


Студентка групи ДІД-31 Чевічелова Карина під час конференції


Учасники конференції

          

Перемога в обласному конкурсі

 3 грудня 2015 р. Вітаємо студентку третього курсу, групи ДІД-31 Яременко Олену Ігорівну, яка отримала третю премію(грошову винагороду) у щорічному конкурсі студентських робіт, який проводився Полтавською обласною радою, за темою «Участь молоді в реалізації програми сприяння малому та середньому бізнесу».

          

Лекція-презентація «Марія Башкирцева – Зірка світової культури»

30 листопада 2015 р. для студентів 1 та 2 курсів напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» та студентів 3 курсу – майбутніх фахівців туристичного та готельного бізнесу – Полтавського університету економіки і торгівлі була проведена лекція-презентація «Марія Башкирцева - Зірка світової культури» за участю завідувача філіалу №7 центральної бібліотечної системи Полтави Людмили Олександрівни Заливчої. Захід був привячений 155-річчю від дня народження нашої талановитої землячки, художниці та письменниці М.К. Башкирцевої.


Студенти групи ДІД-21 та працівники бібліотеки ПУЕТ під час лекції-презентації


Виставка книг про М.К. Башкирцеву


  Студенти групи ДІД-21 знайомляться з епістолярною спадщиною М. Башкирцевої


Студенти групи ДІД-11 по завершенню лекції-презентації

          

Виїзне заняття до Обласної наукової бібліотеки
імені І.П. Котляревського

10 листопада 2015 р. студенти групи ДІД-11 (Документознавство та інформаційна діяльність в економічних системах) Полтавського університету економіки і торгівлі відвідали обласну наукову бібліотеку імені І.П. Коляревського. Під час екскурсії залами бібліотеки, яку провела працівник закладу Л.В. Лисенко, студенти мали можливість переконатися у широкому спектрі бібліотечних послуг.


Студенти групи ДІД-11 вивчають бібліотечні фонди

          

Виставка наукових праць професорсько-викладацького складу ПУЕТ про кооперацію

6 листопада 2015 р. студенти-магістри групи ДІД-51 (Документознавство та інформаційна діяльність) Полтавського університету економіки і торгівлі на запрошення працівника читальної зали Ю.В. Клименко ознайомилися з виставкою наукових праць професорсько-викладацького складу ПУЕТ. Особливу увагу студентів привернула виставка монографій, присвячена українським кооператорам. Джерельною базою для їх підготовки стали раніше невідомі широкому загалу архівні документи цетральних та місцевих архівів.


Студенти групи ДІД-51м біля виставки праць про кооперацію

          

Участь у конкурсі стипендіальної програми «Завтра – ua»

У жовтні 2015 р. студенти Шацька Олександра, Тесля Тетяна та  Феньків Анастасія подали наукові розробки на конкурс стипендіальної програми «Завтра – ua».  Всі три студентки успішно дійшли до другого туру. Феньків Анастасія в квітні 2016 р. взяла участь і у третьому турі.

          

У Державному архіві Полтавської області

28 жовтня 2015 р. студенти напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність в економічних системах» (1-5 курси) Полтавського університету економіки і торгівлі взяли участь у відкритті документальної виставки «Україномовна преса Полтавщини поч. ХХ ст.» (до 110-річчя виходу в світ першого номера газети «Хлібороб»), яка була розгорнута в Державному архіві Полтавської області. Велику зацікавленість у студентів та викладачів ПУЕТ викликав виступ директора архіву Валентини Володимирівни Гудим, яка ознайомила присутніх із унікальними документами, розміщеними на стендах.


Доц. Білоусько Т.М. зі студентами-документознавцями під час презентації


Студенти групи ДІД-51м, доц Білоусько Т.М. та ст. викладач Денисенко Н.Г. у Державному архіві Полтавської області


Студенти  групи ДІД-21 та ДІД-41 і під час презентації


Виступає директор Державного архіву Полтавської області Гудим В.В.


Студенти групи ДІД-21 біля стендів унікальних архівних документів

          

Мовою архівних документів про відомих кооператорів

22 жовтня 2015 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі за ініціативи колективу кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах відбувся круглий стіл «Українська кооперація через призму особистостей» за участю відомих науковців, дослідників історії міжнародного та вітчизняного кооперативного руху з Києва, Вінниці і Полтави: В.П. Рекрута, Ф.І. Ленченка та М.В. Алімана. Серед гостей університету був і нащадок основоположника української сільськогосподарської кооперації Миколи Левитського – Ігор Євгенійович Левитський. Відкриваючи захід, проректор з наукової роботи ПУЕТ, д.т.н., професор С.В. Гаркуша акцентував на важливості продовження студентами кращих традицій української кооперації та залучення їх до пошукової роботи у вітчизняних архівах.


Під час відкриття круглого столу


Студенти групи ДІД-21 – учасники круглого столу


Студенти групи ДІД-21 знайомляться з працями, присвяченими відомим українським кооператорам


Студенти групи ДІД-21 по завершенню круглого столу

          

Дмитро Іванович Яворницький – архівіст та музеєзнавець

19 жовтня 2015 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася лекція-презентація, присвячена 160-річчю від дня народження відомого історика, літописця українського козацтва, архівіста, археолога, музеєзнавця, етнографа, фольклориста, письменника та мовознавця Дмитра Івановича Яворницького за участю завідувача філіала № 7 Централізованої бібліотечної системи м. Полтави Заливчої Л.О. та студентів груп ДІД-11, ДІД-21, ПР-12і та Т-31. Студенти – майбутні документознавці, правознавці та фахівці туристичного бізнесу виявились небайдужими до наукової спадщини цієї непересічної постаті.


Завідувач філіала № 7 Централізованої бібліотечної системи
м. Полтави Заливча Л.О. під час зустрічі


Студенти групи ДІД-11 знайомляться з працями Д.І. Яворницького


Студенти групи ДІД-21 під час зустрічі


Студенти групи ДІД-21 зацікавились історією козацтва

          

Українське козацтво в історичних джерелах

12 жовтня 2015 р. з нагоди Дня українського козацтва колектив кафедри документознавства та інформаційної діяльності в економічних системах Полтавського університету економіки і торгівлі організував лекцію-презентацію «Українське козацтво в історичних джерелах» за участю наукового співробітника Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»  Яременко С.В. та студентів 1-3 курсів – майбутніх фахівців у галузі документознавства та інформаційних технологій. Лекцію-презентацію відкрила завідувач кафедри ДІДЕС, д.е.н., проф. Макарова М.В., акцентувавши увагу студентів на важливості пошуку інформації про родовід кожної української сім’ї, зокрема, про козацьке коріння.


Д.е.н., проф. Макарова М.В. під час відкриття лекції-презентації


Студенти групи ДІД-11 та співробітники бібліотеки ПУЕТ біля книжкової виставки з нагоди Дня козацтва

          

15-16 квітня 2014 року відбувся День інформаційного аналітика у межах Дня науки ПУЕТ. Вперше першокурсники фаху 6.020105 «Документознавство та інформаційна діяльність» брали масову участь у такому заході із презентаціями-доповідями:

1. Моніторінг подій соціально-політичного життя країни як метод інформаційної аналітики

Пономарьов Віталій Анатолійович, ДІД-12
Соколов Олександр Сергійович, ДІД-12
Маслак Тарас Андрійович, ДІД-12
Тимофєєв Євгеній Андрійович, ДІД-12
(керівник – Макарова М.В., д.е.н., професор,
Колєчкіна Л.М., д.ф-м.н., професор)

2. Інвент-аналіз в соціальних мережах як метод інформаційної діяльності

Рясна Марія Вячеславівна, ДІД-12
Медвінська Катерина Валеріївна, ДІД-12
Ожерельєва Катерина Ігорівна, ДІД-12
Сіренко Тетяна Олександрівна, ДІД-12
(керівник – Макарова М.В., д.е.н., професор,
Колєчкіна Л.М., д.ф-м.н., професор)

3. Подієва аналітика при складанні хронічки перебігу соціально-політичних процесів

Андреєва Аліна Олегівна, ДІД-11
Погоріла Наталія Володимирівна, ДІД-11
Павлова Анастасія Володимирівна, ДІД-11
 (керівник – Макарова М.В., д.е.н., професор,
Гаркуша О.В., к.т.н.,ст.викладач )

4. Інструменти хронологічного аналізу суспільного життя України

Шацька Олександра Вікторівна, ДІД-11
Чевічелова Карина Володимирівна, ДІД-11
Лісняк Юлія Вікторівна, ДІД-11
 (керівник – Макарова М.В., д.е.н., професор,
Гаркуша О.В.,к.т.н.,ст.викладач )

5. Соціальні мережі як засіб комунікації

Медвінська Катерина Валеріївна, ДІД-12
 (керівник – Литвиненко Ю.О., асистент)

Командні доповіді студентів було відзначено почесними грамотами ректорату.

          

Робота наукових студентських об’єднань у 2011-2012 н.р.

Назва наукового студентського об’єднання

Кількість студентів

Вид наукової діяльності
Керівник
наукового студентського гуртка (клубу, об’єднання)
всьо­го

у т.ч.

задія­них у вико­нан­ні науко­во-дос­лід­них тем
к-ть учас­ни­ків

Документно-інформаційне забезпечення діяльності економічних систем

20

5

2

Використання сучасних методик і технологій документно-інформаційного забезпечення сучасних економічних систем

Участь у конкурсі на кращу студентську роботу

Студентська наукова конференція

Проф. Макарова М.В.
доц. Дроздова О.В.

          

План роботи наукових студентських об’єднань на 2012-2013 н.р.

Назва заходу
Термін проведення
Відповідальні особи

1.

Підготовка до проведення Дня віртуальної кафедри інформаційної діяльності в економічних системах

Листопад-березень
 2012-2013

проф. М. В. Макарова,
доц. О.В. Дроздова, доц. Т.М.Білоусько, ст. вик.     Н.Я. Наливайко

2.

День віртуальної кафедри інформаційної діяльності в економічних системах

Квітень  2013

проф. М. В. Макарова,
доц. О.В. Дроздова, доц. Т.М.Білоусько, ст. вик.     Н.Я. Наливайко

3.

Рекламна Інтернет-кампанія  напряму підготовки 6.020105 “Документознавство та інформаційна діяльність” в соціальних мережах

Вересень 2012 - червень 2013

проф. М. В. Макарова, ас. Р.М. Лавренюк

4.

Студентська наукова конференція, секція сучасних інформаційних технологій

Березень 2013

доц. П.С. Енгель, проф. Л.М. Колєчкіна

          

ХХХV наукова студентська конференція ПУЕТ

10 квітня 2012 р. відбулися засідання ХХХV наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2011 рік.

Конференція для фаху "Документознавоство та інформаційна діяльність" була знаменною через те, що вперше у її складі працювала секція 33 "Сучасні проблеми розвитку документознавства" (ауд. 119).

На засіданні секції з доповідями виступили студенти цього напряму підготовки: Деркач Вікторія, Кривошапко Світлана (диплом 1 ступеню), Рокотянська Катерина (диплом 2 ступеню), Александрова Оксана (диплом 3 ступеню) (група ДІД-12i) та інші.

Наукові керівники робіт - д.е.н., професор, завідувач кафедри інформаційної діяльності в економічних системах  Макарова М.В., к.і.н., доцент тієї ж кафедри Дроздова О.В., ст. викладач кафедри Наливайко Н.Я.

Сподіваємося, що до науково-дослідної роботи з часом буде залучатись все більша кількість студентів-документознавців.